Aktualności

1. MURZASICHLE - WYJAZD 28 KWIETNIA OK 24.00 W ZALEŻNOŚCI OD MIEJSCA WYJAZDU - POWRÓT 04 MAJA OK 10.00, KOSZT POBYTU 420 ZŁ OSOBA DOROSŁA I 360 ZŁ DZIECI DO LAT 7. PIES 50 ZŁ.

2. WŁADYSŁAWOWO - WYJAZD 21 CZERWIEC OK 24.00 W ZALEŻNOŚCI OD MIEJSCA WYJAZDU - POWRÓT 25 CZERWCA OK 12.00. KOSZT ZBLIŻONY DO UBIEGŁOROCZNEGO.

3. KARŁOWICE - MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIOSENKI ABSTYNENCKIEJ POŁĄCZONY ZE ZLOTEM RODZIN ABSTYNENCKICH - MIEJSCOWOŚĆ POŁOŻONA NA DOLNYM ŚLĄSKU W OKOLICACH LWÓWKA ŚLĄSKIEGO - WYJAZD 19 LIPCA OK 24.00 W ZALEŻNOŚCI OD MIEJSCA WYJAZDU - POWRÓT 23 LIPCA OK 10.00. KOSZT POBYTU TO OK 34 ZŁ NOCLEG I 16 ZŁ OBIAD (ISTNIEJ MOŻLIWOŚĆ ZGŁOSZENIA WYKONAWCÓW W FESTIWALU).

4. TORUŃ - WYJAZD 26 SIERPNIA OK 9.00 W ZALEŻNOŚCI OD MIEJSCA WYJAZDU - POWRÓT 28 SIERPNIA OK 10.00. KOSZT ZBLIŻONY DO UBIEGŁOROCZNEGO.

5. SIERAKÓW - WYJAZD 07 WRZEŚNIA OK 24.00 W ZALEŻNOŚCI OD MIEJSCA WYJAZDU - POWRÓT 10 WRZEŚNIA OK 14.00. KOSZT ZBLIŻONY DO UBIEGŁOROCZNEGO.

 

WESOŁYCH ŚWIĄT

1 zyczenia

ZAPRASZAMY NA WYKŁAD PT. ZŁOŚĆ

Zainteresowanych zgłębienia wiedzy nt złości zapraszamy na wykład prowadzony przez Panią Psycholog Renatę Puk-Pietruszyńską. Spotkanie odbędzie się 27 września o godzinie 17 w naszym Klubie.

małe

W tym roku, poraz pierwszy, reprezentacja naszego Klubu uczestniczyła w spływie kajakowym Różan - Pułtusk (61km) organizowanym przez MZSA oraz Pułtuskie Stowarzysznie Trzeźwości "Świt". W klubowych koszulkach reprezentpwali nas klubowicze wraz z rodzinami, w sumie 7 osób.Odcinek Narwii niezbyt wymagający, dopisująca pogoda i serdeczne osoby ze Świtu sprawiły, że ten wyjazd zapisze się w naszej pamięci jako bardzo pozytywne doświadczenie, konieczne do powtórzenia. Pomimo lekkich poparzeń słonecznych, ukąszeń owadów i zakwasów do celu dopłynęliśmy z uśmiechami na twarzach.

 

małe

Bielańskie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich "Stefan" czynnie uczestniczyło w ogólnopolskim turnieju tenisa stołowego stowarzyszeń i klubów abstynenckich "Ursus cup 2016". Stawiliśmy się w sześcioosobowej drużynie. Drużyna składała się z pięciu zawodników: Jacka, Maćka, Leszka, Jurka, jedenastoletniego Michała oraz jednej koleżanki, naszego rodzynka Mai. Dzielnie kibicowali nam 6 letnia Alicja, która wyróżniała się swoim nieprzeciętnym urokiem i elokwencją wśród kibiców,  8 latek Damian, Monika, Agnieszka, Jacek i Bogdan, których również wyróżniały nasze przepiękne koszulki klubowe.  Zawodnicy naszego stowarzyszenia dzielnie walczyli o jak najlepsze pozycje w gronie czołowych zawodników, Mai udało się dojść do ćwierćfinału. Impreza była świetnie zorganizowana, połączona z zabawą. Integracja i nawiązywanie relacji z innymi przedstawicielami stowarzyszeń przychodziło bardzo łatwo, wszyscy byli dla siebie pomocni i życzliwi. Zostaliśmy uhonorowani dyplomem za uczestnictwo w gronie szesnastu stowarzyszeń z całej polski, oraz nagrodami pocieszenia wręczonymi przez burmistrza Ursusa na uroczystym zakończeniu imprezy.

 

Piknik na Bielanach ,,Witaj Lato"

IMG 1651

W sobotę 4 czerwca br. odbył się piknik przy stacji metra Słodowiec, w którym tradycyjnie brali udział członkowie B.S.R.A. W wyznaczonym miejscu zorganizowano punkt informacyjny, w którym osoby dyżurujące z naszego Stowarzyszenia udzielały informacji na temat uzależnienia od alkoholu oraz rozdawały ulotki propagujące życie w trzeźwości. Dużym powodzeniem wśród dzieci i dorosłych cieszyło się przejście po linii oraz rzuty lotkami do tarczy w specjalnych okularach (alkogoglach) imitujących ilość wypitego alkoholu. Uczestnicy byli nagradzani drobnymi upominkami. Przy tych konkurencjach byliśmy świadkami wielu śmiesznych sytuacji. Piknik rozpoczął się o godzinie   13:00 paradą uczestników w strojach z poprzednich epok. Powstało dużo stoisk zachęcających dzieci i dorosłych do udziału w grach i zabawach. Wśród wielu atrakcji wymienić należy występ Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej, która dała koncert muzyki poważnej - dość rzadki na festynach . Poza tym w godzinach popołudniowych odbyło się wiele atrakcji artystycznych między innymi; The Warsaw Dixilanders zaś wieczorem śpiewała znana piosenkarka Kayah. Pogoda nam dopisała i humory też.

Życzenia na fb i stronę

 

OSTATKI!!!

 Zapraszamy członków naszego Klubu na spotkanie ostatkowe, które odbędzie się we wtorek 09.02.2016r. o godzinie 18.

 

W dniu 26.01.2016r. /wtorek/ o godz. 19.00

w siedzibie B.S.R.A. /Klub ,,Stefan"/

przy ul. Żeromskiego 55/67, /wejście od tejże ulicy/

odbędzie się wykład na temat:

,,ZAGROŻENIA NASZYCH CZASÓW"

poprowadzi pani mgr psychologii

Renata Puk-Pietruszyńska.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

zyczenia

 

Flisak1  Flisak2 Flisak3

30-lecie Klubu Abstynenta Flisak

W dniach 29-31 sierpnia dziesięcioosobowa grupa członków klubu Stefan wzięła udział w obchodach 30-lecia działalności toruńskiego Klubu Abstynenta Flisak. Byliśmy uczestnikiem większej grupy, zorganizowanej przez działaczy Mazowieckiego Związku Stowarzyszeń Abstynenckich.
Na miejsce obchodów organizatorzy uroczystości wybrali Barbarkę, miejsce letniego wypoczynku torunian na polance w podmiejskim lasku. Warto nadmienić, że oprawa obchodów była bardzo bogata. Część merytoryczna spotkania rozpoczęła się  panelem dyskusyjnym pn. „Osobiste zasoby, drogą do uzyskania motywacji i siły w pokonywaniu trudności”. Głównymi prelegentkami były panie Jolanta Celebucka i Danuta Gadziomska, co dawało w pełni merytoryczne i ciekawe prowadzenie i dyskusję na tym spotkaniu abstynenckiej społeczności.
Oficjalną część spotkania zorganizowano na scenie, wzniesionej na polance. Były przemówienia, życzenia, prezenty, śpiewy i tańce, które zawładnęły nie tylko sceną ale i polanką gdy tańczyło kilkaset osób, tworząc łańcuch połączonych rąk. A wieczorem też się nie nudziliśmy, bo właśnie odbywał się Międzynarodowy Festiwal Świateł Skyway 2015. A wiadomo, że i samo zwiedzanie  Torunia to duże przeżycie, gdy widzi się pamiątki po Mikołaju Koperniku czy Krzyżakach. A osobisty wyrób pierników, którego doświadczyliśmy, to też atrakcja.
Zbigniew Zieliński

30 lat

Zebranie członków odbywa się w każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 19.00
Natomiast kolacja klubowa w każdą trzecią środę miesiąca również o godz. 19.00

 

piknik

Na pikniku zorganizowanym z okazji 50 rocznicy ruchu abstynenckiego na Mazowszu był przegląd twórczości abstynenckiej. Swoje wiersze zaprezentował nasz kolega Jerzy K. Deklamowali je Ewa I Czesław. Podkład muzyczny do dwóch wierszy wykonał Zbyszek i zaprezentował je na scenie.


Zapraszam do obejrzenia: Pragnę cieszyć się życiem i Lustro extranowe.