Archiwum

W celu zapoznania się z dokładną fotorelacją ze wszystkich wydarzeń, w których brali udział członkowie naszego Klubu zapraszamy do zakładki "Galeria".

IMG 0896

Rok 2016 obfitował w różne wyjazdy i nowe aktywności. Poza tryadycyjnymi wydarzeniami, jak Wigila, Wielkanoc, Mikołajki czy Ostatki, udział w Piknikach Bielańskich i Rocznicy Klubu Ostoja i Flisak, po raz pierwszy wzięliśmy udział w Turnieju Tenisa Stołwego w Ursusie i w Wąsewie i uczestniczyliśmy w spływie kajakowym Narwią. Ponad to reaktywowaliśmy integracyjne sobotnie wieczory. Zapoczątkowany został także cykl wykładów prowadzonych przez Panią Psycholog Renatę Puk - Pietruszyńską. To był wyjątkowo udany rok, ponownie zakończony  spotkaniem sylwestrowym w naszym wspólnym gronie.

IMGP1895

W 2015 roku tradycjenie uczestniczyliśmy w Bielńskich Piknikach, Rocznicy Klubu Ostoja, XV leciu istnienia Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych oraz Bielńskiej Gali Wolontariatu, gdzie 4 naszych Członków zostało uhonorowanych statuetkami. Odwiedziliśmy także Natolin oraz Centrum Nauki Kopernik. Podobnie jak w latach poprzednich w Klubie odbyły się Wielkanoc, Wigilia i Mikołajki, a rok zakończyliśmy spptkaniem sylwestrowym.

 

forum bielańskie

Najważniejszym wydarzeniem roku 2014 było zorganizowanie Bielańskiego Forum Abstynenckiego połączonego z 30-lecie działalności Klubu Stefan. Nasi przedstawiciele brali udział w balach rocznicowych zorganizowanych przez zaprzyjaźnione kluby:  Ostoja, Serce, Zorza i Arka-Raszyn.Byliśmy na 50-tej rocznicy ruchu abstynenckiego na Mazowszu, gdzie nasz kolega zaprezentował swoje wiersze na przeglądzie twórczości abstynenckiej. Uczestniczyliśmy w  integracyjnym wyjeździe do Soczewki i coroczny spotkaniu w Licheniu. Czynnie włączyliśmy się do pikników zorganizowanych przez:  Urząd Dzielnicy Bielany w czerwcuwrześniu, mieliśmy swoje stanowisko na festiwalu pt. "Warszawa jest trendy" , w maju przygotowanym  przez  Urząd Dzielnicy Żoliborz i żegnaliśmy lato na Ochockim Rodzinnym Pikniku Integracyjnym. W  listopadzie  władze Dzielnicy Bielany gościły Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (KRPA) m. st. Warszawy. Współgospodarzami spotkania były: ZPRPA w Dzielnicy Bielany i nasze Stowarzyszenie. Trzech naszych członków odebrało statuetki na Gali Bielańskiego Wolontariatu. Gościliśmy Pana Mariana Tchórznickiego, który zagrał rolę słynnego Paragona w filmie „Do przerwy 0:1”. Oprócz comiesięcznych kolacji uczestniczyliśmy w uroczystym spotkaniu Wielkanocnym i Wigilijnym.

kolacje

W roku 2013 jak w poprzednich latach odbywały się kolacje integracyjne połączone z jubileuszami naszych członków.  Uczestniczyliśmy w szkoleniach i konferencjach przeprowadzanych na terenie woj. mazowieckiego a także na wyjazdowych w Broku i Kielcach. Gościliśmy w naszym klubie  pana Michała Wysockiego. Odbył się wernisaż i finisaż prac malarskich Ewy a Julian pokazał nam swoje zbiory numizmatyczne. Miło spędzaliśmy czas na wieczorach poezji, przy dźwiękach gitary słuchając śpiewu Zbyszka. Przeżyliśmy odnowę duchową w Sanktuarium Licheńskim. Gościliśmy na Forach Abstynenckich klubów: OstojaSerce i Arka. Mieliśmy swoje stanowisko, które cieszyło się dużym powodzeniem na pikniku „Bielańskie Derby”. 4 naszych członów zostało odznaczonym na Bielańskiej Gali Wolontariatu. Święta WielkanocneKolacja Wigilijna oraz spotkanie z Mikołajem odbyło się w siedzibie naszego klubu w Warszawie na Bielanach.

mikołaj

W 2012 roku ponownie odwiedziliśmy Arkadię, Łowicz i Uniejów, Biełowieże i uczestniczyliśmy w Ogólnopolskim Spotkaniu Trzeźwościowym w Licheniu. Byliśmy na Mazurskim zlocie i w Bieszczadach. Grzybki tak jak w poprzednich latach zbieraliśmy w Marózku. Członkowie Stefana brali czynny udział na Zlocie Klonowego Liścia w Charcicach. Odbył się wernisaż i finisaż Małgosi, na którym było sporo gości z poza klubu. W czerwcu nasze Stowarzyszenie uczestniczyło w Pikniku Sportowo - Profilaktycznym, zorganizowanym przez Urząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy. Szkolenia były przeprowadzane w Toruniu, Broku i Giżycku. Byliśmy zaproszeni na Forum Abstynenckie połączone z 25-leciem istnienia Klubu SerceNagrodę Bielańskiego Wolontariusza w tym roku otrzymały 4 osoby z naszego Stowarzyszenia. Wróżby Andrzejkowe oraz odwiedziny Mikołaja były w siedzibie naszego klubu. Wieczór Wigilijny i Sylwester odbyły się w klubowej przyjaznej atmosferze. Niektórzy członkowie Nowy Rok witali na balach sylwestrowych.

2011

W 2011 roku miała wernisaż Grażynka, która udostępniła nam swoje piękne wyszywanki. Odbyło się spotkanie trzeźwościowe w Murzasichle, zwiedzaliśmy Arkadie, Łowicz i Uniejów gdzie zażywaliśmy leczniczych kąpieli. Była wycieczka do Kazimierza i coroczne spotkanie w Licheniu. Kierownik Klubu zorganizował rejs statkiem. Nasi członkowie byli na Mazurskim Spotkaniu Trzeźwościowym, na grzybobraniu w Marózku i na szkoleniu w Soczewce. Odwiedziliśmy miejscowość Łyse, gdzie podziwialiśmy palmy Wielkanocne. W Andrzejkowy wieczór wróżyliśmy sobie z lanego wosku. Trzy osoby z naszego Stowarzyszenia otrzymały Nagrody Bielańskiego Wolontariusza Roku. Kolacja Wigilijna, której byliśmy organizatorem odbyła się w bielańskim Ratuszu. Zaproszeni na nią byli członkowie innych organizacji pozarządowych. Przy dużej życzliwości bielańskich władz udała się znakomicie. Odbyły się comiesięczne kolacje połączone z jubileuszami.

konie


Rok 2010 obfitował w wycieczki. Byliśmy w Białowieży i podziwialiśmy Tatry. Zachwycaliśmy się urokami Bieszczad. Oddychaliśmy morskim powietrzem na zlocie we Władysławowie. Wyciszaliśmy się i uduchowiliśmy w  Licheniu. Odbyły się w bielańskim Klubie warsztaty malarskie, na których Małgosia przekazała nam techniki malarskie. Ela wbijała nam do głowy słówka angielskie. Mówiąc w skrócie uczyliśmy się malować i mówić po angielsku.☺Uczestniczyliśmy w zabawie,która odbyła się w  Brwinowie. W siedzibie klubu dzieliliśmy się  Opłatkiem.

balonyy

2009 rok był dla naszego Stowarzyszenia szczególnym rokiem ze względu na 25-lecie istnienia naszego klubu. Odbył się wernisaż prac naszych koleżanek Ewy i Małgosi. Uczestniczyliśmy w piknikach i byliśmy we Wrocławiu na obchodach 25 lat ruchu AA.  Nasi członkowie brali udział w zlocie który odbył się we Władysławowie. Mieliśmy zorganizowane comiesięczne kolacje integracyjne i odbył się wieczór turecki z przemiłym gościem. Obchodziliśmy Święta Wielkanocne i Święta Bożego Narodzenia. Zakończyliśmy rok zabawą taneczną.

 

W celu obejrzenia większej ilości zdjęć, należy kliknąć na niebieski i podkreślony tekst.